monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

What is the yintercept of the line given by the equation below? Enter your answer as an ordered pair. y=4/17x+5
Someone please help me
A trailer truck carries 11,430 bottles, each weighing 14 ounces.To the nearest ton, how much weight does the truck carry
A delivery company is considering adding another vehicle to its delivery fleet; each vehicle is rented for $300 per day. Assume that the additional vehicle woul
Find the 52nd term of the arithmetic sequence -24, -7, 10, ...
was mercury always in the position it’s found in today? explain
Please answer ASAP!! Please ignore the blue dot i misclicked and now its stuck like that.
what factor or initiative can help to develop human resourcesfor grade 8 Geographypls answer
.......................
The population of a town is growing at a rate of 2.1% per year. Given a starting population of 40,000 people, when will the population double?