maesedicol007pe8vzm maesedicol007pe8vzm
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

$10 for 4 cans of soup what is the unit rate

Respuesta :

jasondaykem
jasondaykem jasondaykem
  • 02-09-2018

$10/4 unite = 2.5

Unit rate is 2.5

Answer Link
amarquez2024
amarquez2024 amarquez2024
  • 02-09-2018
The unit rate is 10/4 2.5/1
Answer Link

Otras preguntas

The teacher said,"water flows downwards." into indirect speech​
Help if u speaks Spanish
Spanish help please rn I’m begging y’all
20 x 200 need help rn
Complete the recursive formula of the arithmetic sequence 13, 6, -1, -8,...
daily language review ​
Write a 2-3 sentence summary of the paragraph help please
The relationship between the two parts of the sentence below is one of "Instead of living alongside the other prosperous Fall River citizens in the elite neighb
a triangel with vertices ( -2, 3 )
In 2005 Anne Frank image was projected on the side of york castle, UK why?