zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

how to do the sumplease help me. ​
how is energy released and stored during photosynthesis?
How many electrons are in mg2*+?
Lisa paid $44.11 for 15.7 gallons of gasoline. What was the cost per gallon, rounded to the nearest hundredth? Rounded to the nearest hundredth, the cost per ga
rear view mirrors must provide a clear view of the highway at least _____ to the rear.
how does maternal child health affect health​
Can someone help me i will give you brainiest
3. The number of electrons and neutrons in an atom are 13 and 14, respectively. Find out the mass number, atomic number, valency, and symbol of the element. ​
Solve for x in the figure. ​ ​Assume the lines are parallel.​
Find the measures of the interior angles. angle A: ° angle B: ° angle C: °