Xarix Xarix
  • 03-03-2016
  • Mathematics
contestada

how many $3.50 burgers can you buy for a millon dollars?

Respuesta :

rainbowkittens
rainbowkittens rainbowkittens
  • 03-03-2016
You can buy 285714 burgers with $1,000,000. Lot of burgers,eh?!?!?!?
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression. [tex]\sqrt\frac{16}{15} - \frac{1}{3}[/tex]
why didn't I know about this website in 3rd grade when I was doing TTM 20 points for you ma'am yes this subject is the law no questions
Which line segment is not a diagonal through the interior of the cube shown? Side B E Side C H Side C E Side D G
What is the inverse function of f(x) equals X over X -2
Rewrite the function by completing the square. h(x)=4x^2-36x+81 ​
Please answer the question it’s for my math SAT
Students in 7 grade took a standardized math test that they also had taken in 5 grade. The collected data showed that in two years the median increased by three
"Read an excerpt from "Television and the Public Interest" and answer the question. The speech was delivered by Newton N. Minow, chairman of the Federal Communi
Why doesn’t alcohol freeze?
A 2-kilogram bag of sugar costs $5.09. What is the unit price, rounded to the nearest cent?