aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

160 pounds to kilograms
Solve the inequality. x − 10 < 6 − 5x thanks. i dont feel like doing this
fx=7x2-5x+3 and TX = 2x2 + 4x-6
Where do most deliveries for pregnant women who have mental health issues take place? A Mental health hospital setting B Midwife assisted births C Community
How did Manifest Destiny influence the Boomer Movement? A. It inspired boomers to build schools in Indian Territory. B. It drove boomers to claim unallotted la
Greatest common factor
Compare and contrast p-dependent and p-independent termination of transcription in prokaryotes.
____ health is defined as ones ability to get along and communicate with other people
Find the product: − 3/5 (− 14/9 )
what's the answer for this question 6+12/5